Czy w czerni mogą odbijać się kolory ?

Sam nie sądziłem, że takie coś jak odbicia barw w czarnym kolorze jest w ogóle możliwe. Do niedawna gdyby ktoś zadał mi takie pytanie, to potraktowałbym to jak jakąś abstrakcję, pytanie z kategorii prostej odpowiedzi na pytanie – NIE.

Okazuje się jednak, że niezależnie, czy to będzie błękit nieba, elewacja budynku, czy po prostu przyłożona do buta zapalniczka, wszystko znajdzie swoje odbicie w czerni, ale nie byle jakiej.

Farbowanie obuwia na lakierek.

Trwało to wiele lat, zanim udało mi się osiągnąć efekty wybarwiania dowolnej skóry na wysokopołyskowy lakierek. Co prawda pierwsze próby z tym związane robiłem już w roku 2016-tym, ale był to tylko czarny lakierek i w stosunku do tego co jestem w stanie zaoferować dzisiaj, to jest przepaść technologiczna. Owszem, buty błyszczały, ale nie można było się w nich przejrzeć jak w lustrze, przypominały swoim stopniem nabłyszczenia buty, które możemy spotkać na półkach sklepowych.

czarny lakierek - stopień połysku tak wysoki, że można odczytać nawet najdrobniejszy druk

Wybarwienie na lakierek, które oferuję od pewnego czasu, to po prostu lustro, w którym odbija się najdrobniejszy szczegół. Stopień połysku jest tak wysoki, że trudno znaleźć na rynku obuwie, które tak by się świeciło :)

Farbowanie skór na dowolny, wysokopołyskowy kolor.

Zacząłem wpis od możliwości farbowania skóry na czarny lakierek, ale tak naprawdę w chwili obecnej jestem w stanie wybarwić każdą skórę licową niezależnie od koloru wyjściowego na dowolnie wybrany kolor z całej palety barw. Mogę zafarbować całkiem nowe buty, mogą to być buty, które zostały zaplamione w sposób uniemożliwiający ich odczyszczenie, a może to być równie dobrze obuwie, które zostało już spisane na przysłowiowe straty i chyba uratowanie takich butów cieszyłoby najbardziej – nieprawda ;) ?

Farbowanie na lakierek wykorzystuję oczywiście w swoich realizacjach szycia butów na miarę. Ta unikalna metoda pozwala mi na to, by mieć w zasobach swojej Pracowni tylko skóry doskonałe pod względem swoich parametrów jakościowych, gdyż sam kolor jestem nadać im samodzielnie. Nie ma więc żadnego ryzyka, że ktoś potrzebuje uszyć określone buty, a szewc rozkłada ręce i mówi – „nie mam skóry w takim kolorze”. U mnie po prostu wybiera się kolor z wzornika, przekazuje próbkę materiału lub po prostu podaje składowe koloru np. w RAL-u :)

Blog - artykuły

Wygodne buty

Adres

Polska

Kraków, ul. Zachodnia

tel. 669550550
kontakt@rafalszuba.pl

Pn-Pt: 10.00 - 18.00

 

O mnie!

Mam na imię Rafał i jestem szewcem. Przez kilkanaście lat samodzielnie zgłębiałem tajniki sztuki szewskiej, by ostatecznie posiąść umiejętności wykonywania bezszwowych lotników, co uznawane jest za najwyższy poziom kunsztu szewca i sztukę tą opanowała tylko garstka osób na świecie.