Lotniki bezszwowe - najlepszy test dla skóry

Lotniki bezszwowe, to jedyne buty na świecie, które wykonane są z najwyższej jakości skóry, przy czym zwrot ten jest w przeciwieństwie do sloganów używanych przez najróżniejszych producentów w różnych półkach cenowych, jest po prostu prawdziwy. Chyba każdy z nas spotkał się nie raz, nie dwa z opisami butów, że wykonane są z „najwyższej jakości skóry”. Dotyczy to butów budżetowych w cenach kilkuset zł, butów RTW znanych światowych producentów jak również butów wykonywanych przez renomowanych szewców szyjących obuwie na miarę.

Jak sprawdzić, czy skóra jest naprawdę dobra, czy zapewnienia o jej wysokiej jakości nie są tylko po prostu pustymi, utartymi nieraz do granic absurdu sloganami.

Jest jeden, jedyny test na to – wykonanie lotników bezszwowych.

Buty z najlepszej skóry - lotniki bezszwowe

Lotniki bezszwowe, to buty, które by mogły powstać, muszą być spełnione przy ich tworzeniu dwa podstawowe warunki:

  1. Nieskazitelna, bardzo wysokiej jakości skóra o doskonałych parametrach wytrzymałościowych, odpowiedniej ciągliwości, pozbawiona skaz, blizn, zacięć.

  2. Ponadprzeciętne umiejętności szewca, niezwykła precyzja jego pracy, cierpliwość i perfekcyjna wręcz dokładność w pracy.

W procesie powstawania lotników bezszwowych, skóra poddawana jest tak dużym naprężeniom, że musi być po prostu idealna na całej swej powierzchni. Najmniejsza niedoskonałość może zniweczyć kilkudniową pracę i buty będą do wyrzucenia. Dlatego też przed czynnością ćwiekowania, czyli naciągania skóry na kopyto (lotniki powstają zupełnie inaczej niż wszystkie inne buty – o tym możesz przeczytać tutaj) trzeba dużo czasu poświęcić na przeglądnięcie centymetr po centymetrze skóry, z której chcemy uszyć ten rodzaj butów. Wszystkie łuki, zaokrąglenia, które w innych butach powstają na zasadzie łączenia krzywizn, w lotnikach bezszwowych muszą powstać w procesie naciągania skóry lub też takiego jej zacieśniania, by móc zgubić powstały jej nadmiar, a jednocześnie nie powstały na powierzchni skóry pionowe bruzdy, które dyskwalifikują takie cholewki.

Tak więc, jeśli zobaczycie kiedyś Państwo opis „najwyższej jakości skóra”, przeczytacie na jakiejś metce takie sformułowanie lub usłyszycie zapewnienie sprzedawcy o tym, to przypomnijcie sobie ten wpis i bądźcie pewni, że skóra w Waszych butach może być dobrej jakości, ale najwyższą jakość będziecie mieli dopiero, gdy kupicie/zamówicie wykonanie lotników bezszwowych. Tylko ten jeden rodzaj butów bezlitośnie pozwala zweryfikować prawdziwość tego stwierdzenia.

Blog - artykuły

Wygodne buty

Adres

Polska

Kraków, ul. Zachodnia

tel. 669550550
kontakt@rafalszuba.pl

Pn-Pt: 10.00 - 18.00

 

O mnie!

Mam na imię Rafał i jestem szewcem. Przez kilkanaście lat samodzielnie zgłębiałem tajniki sztuki szewskiej, by ostatecznie posiąść umiejętności wykonywania bezszwowych lotników, co uznawane jest za najwyższy poziom kunsztu szewca i sztukę tą opanowała tylko garstka osób na świecie.