Wysoki połysk butów kompanii reprezentacyjnej

Każdy kto był w wojsku wie jak trudno jest i ile pracy trzeba włożyć w to, by buty się odpowiednio świeciły lub jak kto woli błyszczały. Na ogół często używany jest zwrot „kręcenie butów”, co oznacza, że przy pomocy twardej pasty w metalowej puszce, kawałka bawełnianej szmatki nanosi się wiele warstw wspomnianej pasty na cholewki butów i okrężnymi ruchami rozprowadza na skórze, aż do uzyskania wysokiego połysku. Praca jest niezwykle czasochłonna, często potrzeba wielu godzin by uzyskać w miarę zadowalające efekty, które i tak wymagają regularnego podtrzymywania.

W przypadku ręcznego robienia tzw. "lustra" na butach najlepsze efekty można uzyskać na niepracujących częściach cholewek czyli na czubkach i piętach. Tam gdzie skóra pracuje, nałożenie wielu warstw pasty prowadzi po prostu do popękania nałożonej powłoki.

Szukając alternatyw dla tradycyjnego polerowania butów dostałem niedawno zapytanie o możliwości nadania trwałego połysku butom reprezentacyjnym formacji służb mundurowych. Podjąłem się tego wyzwania i efekty można zobaczyć w galerii poniżej. Położona przeze mnie powłoka okazała się bardzo trwała i po kilku miesiącach użytkowania butów nic się z nią nie dzieje. Aby utrzymać wysoki połysk na butach, wystarczy jedynie stosować dołączony przeze mnie środek do czyszczenia.

 

 

 

Tags: opinacze wojskowe, buty reprezentacyjne, buty lakierowane

Blog - artykuły

Wygodne buty

Adres

Polska

Kraków, ul. Zachodnia

tel. 669550550
kontakt@rafalszuba.pl

Pn-Pt: 10.00 - 18.00

 

O mnie!

Mam na imię Rafał i jestem szewcem. Przez kilkanaście lat samodzielnie zgłębiałem tajniki sztuki szewskiej, by ostatecznie posiąść umiejętności wykonywania bezszwowych lotników, co uznawane jest za najwyższy poziom kunsztu szewca i sztukę tą opanowała tylko garstka osób na świecie.