Pobranie miary stóp - krok po kroku

Proszę usiąść na krześle w ten sposób, by kąt zgięcia w kolanach, zbliżony był do kąta prostego. Nie należy odchylać kolan na zewnątrz. Stopa ma przylegać do kartki papieru jak największą powierzchnią.

Proszę dokonać obrysu stóp, prowadząc długopis bardzo blisko krawędzi stóp, wskazane jest jego lekkie odchylenie, tak, by niejako "wjeżdżał pod stopę". W miejscu łuku wzdłużnego, czyli w środkowej części stopy po stronie wewnętrznej, należy zwiększyć kąt prowadzenia długopisu i bardziej "wjechać pod stopę".

Mając dokonany obrys stóp, przechodzimy do etapu zaznaczania na stopie punktów pomiarowych. Rysujemy w tym celu linie przechodzące przez stopę w określonych miejscach. Końce narysowanych linii powinny być zaznaczone na kartce z obrysem stopy. Ważne jest by metr był prowadzony maksymalnie prostopadle do podłoża, czyli tak, jakbyśmy używali krajalnicy i krolili np. kromki chleba :)

Mając narysowane linie przechodzące przez stopę i znaczniki na obrysie stopy na kartce, przystępujemy do pomiarów. Prosimy zapisywać pomiary przy znacznikach na obrysie stopy. Metr powinien być stosunkowo cienki ok. 12 mm, gdyż najlepiej się nim operuje na stopie. Szerokie metry mogą zaburzyć pomiar. Metr powinien w miejscach pomiaru dobrze opinać stopę. Wyjątkiem jest miejsce pomiaru w palcach, gdzie powinien być luźniejszy.

Obwód przez grań stopy *
Obwód przez śródstopie *
Obwód na wysokości haluksa *
Obwód w palcach
Obwód przez piętę *
Obwód wokół kostki *

 

 

 

Na wykonanym obrysie stopy przyłóż metr, tak, by zmierzyć dokładnie odległość od czubka dużego palca, do środka pięty.

Długość stopy *

 

 

 

Na wykonanym obrysie stopy przyłóż metr w najszerszym miejscu stopy.

Szerokość stopy *

 

 

 

 

 

Prześlij zdjęcia obrysu stopy z przyłożonym metrem oraz zdjęcia robione w trakcie pomiaru stóp.

Zdjęcia z pomiarów *
Przeciągnij i upuść pliki w to miejsce Przeglądaj pliki

 

 

 

Prześlij zdjęcia swoich stóp - bez skarpet. Zdjęcia proszę wykonać w ten sposób, by zawsze była widoczna cała stopa. Proszę o zdjęcia zbliżone ujęciami do przykładowych zdjęć prezentowanych poniżej.

Zdjęcia stóp *
Przeciągnij i upuść pliki w to miejsce Przeglądaj pliki

Wprowadź dodatkowe informacje na temat swoich stóp. Jakie problemy masz z nimi, np. bolące miejsca, potrzeby usztywnienia, podparć łuku, itp.

Dodatkowe informacje
Podaj kontakt mailowy do siebie *
30-389 Kraków, ul. Zachodnia 7 669 550 550 kontakt@rafalszuba.pl

Po latach użytkowania butów, w końcu nadchodzi ich kres (przynajmniej tak nam się wydaje) i pomimo tego, że spody są w doskonałym stanie, to widzimy, że skóra cholewkowa już nie jest taka piękna i żadnymi sposobami nie jesteśmy w stanie pomóc jej wrócić do ładnego wyglądu. Widoczne otarcia, przebarwienia, starcia lica, pomału wymuszają naszej podświadomości podjęcie tej trudnej decyzji o wyrzuceniu butów do kosza.

Zarówno do skóry butów jak i torebek powinny być stosowane odpowiednie środki pielęgnacyjne. Najczęściej jednak, klienci sięgają po bezbarwny krem do skóry, co nie jest właściwym wyborem. Na ogół bowiem bezbarwne kremy pozostawiają na powierzchni biały nalot wyglądający jak szadź. Trudno na rynku kupić bezbarwny krem, który nie powodowałby takich efektów. Jednym ze sprawdzonych, który używam w swojej Pracowni jest krem firmy Woly.

zniszczona torebka przez używane bezbarwnego kremu

Renowacja torebki Jil Sander po użyciu bezbarwnego kremu.

Wracając jednak do tematu co zrobić w tym przypadku z torebką, na skórze której są już widoczne złogi kremu. Po prostu – skórę trzeba gruntownie odczyścić i jeżeli zachodzi taka potrzeba zrekoloryzować.

Klientka zdecydowała się na kompleksową renowację torebki Jil Sander, a efekty mojej pracy i poszczególne jej etapy, możecie Państwo zobaczyć w galerii poniżej.

torebka w trakcie renowacji - połowa po czyszczeniu, druga połowa oryginalna

 

torebka po renowacji

 

Każdy kto był w wojsku wie jak trudno jest i ile pracy trzeba włożyć w to, by buty się odpowiednio świeciły lub jak kto woli błyszczały. Na ogół często używany jest zwrot „kręcenie butów”, co oznacza, że przy pomocy twardej pasty w metalowej puszce, kawałka bawełnianej szmatki nanosi się wiele warstw wspomnianej pasty na cholewki butów i okrężnymi ruchami rozprowadza na skórze, aż do uzyskania wysokiego połysku. Praca jest niezwykle czasochłonna, często potrzeba wielu godzin by uzyskać w miarę zadowalające efekty, które i tak wymagają regularnego podtrzymywania.

W przypadku ręcznego robienia tzw. "lustra" na butach najlepsze efekty można uzyskać na niepracujących częściach cholewek czyli na czubkach i piętach. Tam gdzie skóra pracuje, nałożenie wielu warstw pasty prowadzi po prostu do popękania nałożonej powłoki.

Szukając alternatyw dla tradycyjnego polerowania butów dostałem niedawno zapytanie o możliwości nadania trwałego połysku butom reprezentacyjnym formacji służb mundurowych. Podjąłem się tego wyzwania i efekty można zobaczyć w galerii poniżej. Położona przeze mnie powłoka okazała się bardzo trwała i po kilku miesiącach użytkowania butów nic się z nią nie dzieje. Aby utrzymać wysoki połysk na butach, wystarczy jedynie stosować dołączony przeze mnie środek do czyszczenia.

Serwis i naprawa obuwia - wybrane realizacje

Zadbane buty, to nasza najlepsza wizytówka. Każde jednak buty wymagają po pewnym czasie serwisu, jak chociażby wymiana startych fleków czy zelówek. Z biegiem miesięcy czy lat, buty wymagają poważniejszych napraw w postaci wymiany spodów skórzanych, szycia, czy też farbowania, by przywrócić im pierwotny blask. Przedstawiam Państwu wybrane realizacje, które świadczę dla klientów zamawiających moje buty.