Pobranie miary stóp - krok po kroku

Proszę usiąść na krześle w ten sposób, by kąt zgięcia w kolanach, zbliżony był do kąta prostego. Nie należy odchylać kolan na zewnątrz. Stopa ma przylegać do kartki papieru jak największą powierzchnią.

Proszę dokonać obrysu stóp, prowadząc długopis bardzo blisko krawędzi stóp, wskazane jest jego lekkie odchylenie, tak, by niejako "wjeżdżał pod stopę". W miejscu łuku wzdłużnego, czyli w środkowej części stopy po stronie wewnętrznej, należy zwiększyć kąt prowadzenia długopisu i bardziej "wjechać pod stopę".

Mając dokonany obrys stóp, przechodzimy do etapu zaznaczania na stopie punktów pomiarowych. Rysujemy w tym celu linie przechodzące przez stopę w określonych miejscach. Końce narysowanych linii powinny być zaznaczone na kartce z obrysem stopy. Ważne jest by metr był prowadzony maksymalnie prostopadle do podłoża, czyli tak, jakbyśmy używali krajalnicy i krolili np. kromki chleba :)

Mając narysowane linie przechodzące przez stopę i znaczniki na obrysie stopy na kartce, przystępujemy do pomiarów. Prosimy zapisywać pomiary przy znacznikach na obrysie stopy. Metr powinien być stosunkowo cienki ok. 12 mm, gdyż najlepiej się nim operuje na stopie. Szerokie metry mogą zaburzyć pomiar. Metr powinien w miejscach pomiaru dobrze opinać stopę. Wyjątkiem jest miejsce pomiaru w palcach, gdzie powinien być luźniejszy.

Czy chcesz podać wymiary swoich stóp?

czy chcesz podać wymiary swoich stóp?*
TAK
NIE
Obwód przez grań stopy *
Obwód przez śródstopie *
Obwód na wysokości haluksa *
Obwód w palcach
Obwód przez piętę *
Obwód wokół kostki *

 

 

 

Na wykonanym obrysie stopy przyłóż metr, tak, by zmierzyć dokładnie odległość od czubka dużego palca, do środka pięty.

Długość stopy *

 

 

 

Na wykonanym obrysie stopy przyłóż metr w najszerszym miejscu stopy.

Szerokość stopy *

 

 

 

 

 

Prześlij zdjęcia obrysu stopy z przyłożonym metrem oraz zdjęcia robione w trakcie pomiaru stóp.

Zdjęcia z pomiarów *
Przeciągnij i upuść pliki w to miejsce Przeglądaj pliki

 

 

 

Prześlij zdjęcia swoich stóp - bez skarpet. Zdjęcia proszę wykonać w ten sposób, by zawsze była widoczna cała stopa. Proszę o zdjęcia zbliżone ujęciami do przykładowych zdjęć prezentowanych poniżej.

Zdjęcia stóp *
Przeciągnij i upuść pliki w to miejsce Przeglądaj pliki

Wprowadź dodatkowe informacje na temat swoich stóp. Jakie problemy masz z nimi, np. bolące miejsca, potrzeby usztywnienia, podparć łuku, itp.

Dodatkowe informacje
Podaj kontakt mailowy do siebie *
36-200 Brzozów, ul.1000-lecia 1 669 550 550 kontakt@rafalszuba.pl

Własne kopyto – droga do wymarzonych butów.

Kto zamawiał już kiedyś buty szyte na miarę, ten wie, że by powstała wygodna para, trzeba najpierw przygotować odpowiednio kopyto, czyli formę przestrzenną, niejako odwzorowującą naszą stopę. Kto nie zamawiał butów, a kupuje je po prostu w sklepie, wie, że albo dana para pasuje na stopy, albo nie – to też jest inna droga, by znaleźć odpowiedź, czy dany producent jest w posiadaniu kopyt, które są zbliżone parametrami do wymiarów naszych stóp, czy też nie.

Własne kopyta - gdzie znaleźć.

Należy sobie jednak jasno powiedzieć, że nawet najlepiej dopasowana para sklepowa, będzie gorzej leżała na stopie, niż nawet przeciętnie wykonane buty miarowe. Używam zwrotu przeciętnie, bo jak w każdej branży, tak i w szewstwie są różne standardy jakościowe i nie zawsze buty miarowe, są tymi z prawdziwego zdarzenia, ale o tym będą mogli Państwo poczytać w innym wpisie tutaj.

W mojej Pracowni oferuję 3 standardy dopasowania kopyt, o których więcej będzie Państwo mogli przeczytać klikając w odpowiednią pozycję:

Kopyta RTW

Kopyta MTM

Kopyta BESPOKE

To, na co chciałbym zwrócić uwagę w tym wpisie, to możliwość znalezienia swoich kopyt w jednym miejscu – w mojej Pracowni.

Na ogół dane firmy produkujące seryjne obuwie RTW mają w swojej ofercie dwa, trzy lub co najwyżej cztery kopyta służące do produkcji ich butów. Pomimo, iż nawet jest w danej firmie kilka kopyt do wyboru, to zasadniczo, różnice w nich nie są znaczące i często ograniczają się np. do innego rodzaju czubka, czy też zwiększonej tęgości. Próżno na rynku szukać np. klasycznych butów męskich na bardzo szerokie stopy, bardzo wysokie podbicie lub też wręcz niezwykle niskie, na stopy wydłużone, opuchnięte, itp.

Kopyta Twojego obuwniczego bliźniaka.

A co, gdyby okazało się, że prawie idealne kopyta dla Twoich stóp czekają już na Ciebie w mojej Pracowni? Niemożliwe? – a jednak!

Żartobliwie nazywam je „obuwniczymi bliźniakami”, bowiem powstały one na bazie najbardziej zaawansowanego systemu szycia butów na miarę – prawdziwego bespoke.  Nie bez znaczenia „prawdziwy bespoke”, gdyż tak naprawdę w Polsce poza mną nie spotkałem się z sytuacją, by któraś z Pracowni oferowała kopyta tworzone od podstaw – więcej na ten temat tutaj.

Tworząc więc kopyta bespoke dla danego klienta, po niewielkich modyfikacjach mam do dyspozycji kopyta, które mają swoje indywidualne cechy opisane powyżej. Odpowiednio zeskalowane tworzą już pełną rozmiarówkę. Tak więc każda kolejna para butów bespoke sprawia, iż kolekcja moich kopyt możliwych do wprowadzenia jako RTW powiększa się i na ten moment w jednej mojej Pracowni możecie Państwo znaleźć to, czego próżno szukać nawet w wielu sklepach oferujących buty seryjnie produkowane.

Daję Wam gwarancję, że dysponując pomiarami Waszych stóp jestem w stanie znaleźć kopyta, na których powstaną buty najwygodniejsze jakie do tej pory mieliście.

Serwis i naprawa obuwia - wybrane realizacje

Zadbane buty, to nasza najlepsza wizytówka. Każde jednak buty wymagają po pewnym czasie serwisu, jak chociażby wymiana startych fleków czy zelówek. Z biegiem miesięcy czy lat, buty wymagają poważniejszych napraw w postaci wymiany spodów skórzanych, szycia, czy też farbowania, by przywrócić im pierwotny blask. Przedstawiam Państwu wybrane realizacje, które świadczę dla klientów zamawiających moje buty.